Pokoje EWELA znajdują się niecałe 2 km od centrum miasta Łeba w miejscowości Nowęcin. Mimo, iż pensjonat Łeba nie znajduje się na jednej z głównych ulic miasta to jest to zaleta, a nie wada. Dzięki temu można odpocząć, zrelaksować się. Gdy przyjedziemy na wczasy nie poczujemy się bardziej zmęczeni i zniechęceni, ale zrozumiemy czym tak naprawdę może być cisza, spokój i rekreacja nad Morzem Bałtyckim.

Miejscowość Łeba – Nowęcin

Głównymi atrakcjami okolicy są słynne dwa jeziora: Łebsko i Sarbsko, a najbardziej rozpoznawalnym elementem Łeby jest Słowiński Park Narodowy i słynne ruchome wydmy. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że co roku przemieszczają się one o kilkanaście metrów na wschód na skutek zachodniego wiatru. Właśnie w tej miejscowości czekają na swoich gości Ewela i Tomek, którzy pragną zarażać turystów miłością do morza i dobrego jedzenia. Od pensjonatu nad morze można podjechać autobusem miejskim, meleksem, taksówką, a nawet hulajnogą. Warto dodać, że prosto z pensjonatu do centrum Łeby prowadzi bezpieczna ścieżka pieszo-rowerowa, co może dobrze wpłynąć na zdrowie i ruch.

Trochę o właścicielach

Ewelina i Tomek poznali się na studiach na kierunku turystycznym i już wtedy wiedzieli, że chcą stworzyć razem piękny pensjonat z przepyszną kuchnią. Przez cały czas starają się robić to co sprawia im przyjemność a jednocześnie jest ich częścią nadmorskiego życia. To właśnie tutaj, w Łebie, realizują swoje plany, pasje i spędzają wspólne chwile. Wkładają całe serce w to co posiadają – Noclegi Łeba. Pasją właściciela Tomka jest gotowanie i to właśnie on czuwa w kuchni od rana do wieczora. Odpowiada za domowe obiady i tradycyjny sposób ich przyrządzania. Uwielbia robić smażone klasyczne ryby na patelni. Być nad morzem i nie zjeść ryby od Tomka to grzech! W karcie dań znajdą się również inne pyszności jak np. domowa zupa, pierogi, naleśniki czy tradycyjne, pyszne kotlety. Niezwykły smak i aromat dań bierze się z przypraw, które Tomek zasadza w swoim przydomowym ogródku. Unika żywności przetworzonej, a więc większość potraw gotuje na miejscu. Od razu da się wyczuć świeżość posiłków. Ewela i Tomek mają duże, ale jednocześnie długie doświadczenie w tej branży, a to pozwala im na dobre znajomości i najlepszych dostawców, którzy codziennie rano przywożą świeże produkty. Warto zaznaczyć, iż właściciele pensjonat Łeba są też ludźmi i również popełniają błędy, jednak uczą się na nich naprawiając każdy możliwy detal. Są tego świadomi, ponieważ jak sami mówią – dla nas człowiek jest najważniejszy i jego potrzeby.

 

Pokoje Ewela – udany wypoczynek nad morzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę