Fizjoterapia umiejscowiona jest w obszarze nauk medycznych. Jest dyscypliną odpowiadającą za likwidację skutków, zmaganiem dolegliwości, łagodzeniem procesów chorobowych oraz przywracaniem sprawności u człowieka. Usługi fizjoterapii wykonują fizjoterapeuci. Leczą oni dysfunkcje układów nerwowo mięśniowego, mięśniowo szkieletowego oraz sercowo naczyniowego i oddechowego. Jeden z profesjonalnych i szanowanych fizjoterapeutów na Pomorzu to magister fizjoterapii Michał Laskowski, który posiada swój prywatny gabinet w miejscowości Rumia.

Co leczy fizjoterapia?

Fizjoterapia Rumia leczy przede wszystkim bóle różnego pochodzenia, od stanu zapalnego tkanek, przez przeciążenie, po uraz mechaniczny. Pomaga osobom, które mają problem z trawieniem, oddychaniem, bruksizmem, ograniczeniem ruchomości stawów, powięzi i narządów wewnętrznych. Rozwiązuje bóle związane z rwą kulszową czy barkową, a nawet bóle głowy, czyli migreny. Fizjoterapia zajmuje się problemami neurologicznymi, asymetrią u noworodków, terapią blizn, zaparciami, stanami pooperacyjnymi, dyskopatią, skręceniem stawu skokowego, blokadą stawu skokowego a nawet tzw. łokciem tenisisty czy golfisty. Fizjoterapeuta Michał Laskowski pracuje technikami osteopatycznymi, manualnymi i wisceralnymi. Przyjmuje pod swoje ramiona seniorów, osoby w średnim wieku jak i tych najmłodszych pacjentów, czyli niemowlaków. Dobiera daną metodę indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta. Na pierwszą wizytę składa się wywiad zebrany od pacjenta, jego badania RTG czy MRI i TK, ponieważ fizjoterapeuta musi dokonać analizy przebytych urazów, toku leczenia i możliwości wykonywanych ćwiczeń.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci Rumia jest niezwykle ważnym etapem w życiu niemowlaka. Warto skorzystać z usług fizjoterapeuty, który ma doświadczenie w pracy z dziećmi, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprawidłowości lub wykrycia ich we wczesnym stadium. Najlepszym lekarstwem na zachowanie prawidłowości postawy u dziecka jest ruch, jednak na tyle odpowiedni, aby zapobiegał niezdrowym konsekwencjom. Warto skorzystać z usług specjalistycznej rehabilitacji dzieci Rumia i zaufać wykwalifikowanemu, z podejściem do dzieci, specjalisty Michałowi Laskowskiemu, który codziennie odnosi sukcesu w pracy z małymi pacjentami. Wykorzystuje m.in. metodę ultradźwiękową, która pobudza regenerację uszkodzonych tkanek wiązkami ultradźwięków. Ten proces jest niezwykle pomocy przy zapaleniach ścięgien, nadwyrężonych mięśniach oraz w artretyzmie. Pozwala na uzyskanie znakomitych efektów terapeutycznych, włącznie z działaniem przeciwbólowym.

To właśnie fizjoterapeuta jest odpowiednią osobą do zrobienia pierwszego kroku, aby na kolejny dzień było widać efekty i mniej bolało.

Fizjoterapia pomaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę