Psi behawiorysta – jest osobą, która nie tylko rozmawia z właścicielem, ale obserwuje psa w jego środowisku, ocenia go i szkoli przy pomocy wielu metod i technik behawioralnych. Warto zaznaczyć, iż problemem nie jest nadmierne szczekanie czy załatwiane potrzeb fizjologicznych w domu, tylko zaburzenia lękowe (fobie społeczne), zaburzenia nastroju i agresja. Jednak na wszystkie pytania i prośby odpowie certyfikowany behawiorysta Bartłomiej Masiulaniec.

Czy behawiorysta może się zająć szkoleniem psów?

Psi behawiorysta jest najlepszą osobą do szkolenia psów. Posiada wiedzę na temat behawiorystki zwierzęcej, czyli dziedziny nauki, która okaże się przydatna np. w sytuacji, gdy Twój pies ma napady paniki i ucieka, nie reagując na Ciebie. Behawiorysta chce, aby pies nie był tylko zdrowy, ale przede wszystkim szczęśliwy. Jest to ważny proces w całym szkoleniu psów. Osoby podejmujące się pracy w charakterze psiego behawiorysty posiadają wiedzę z zakresu zoologii, psychologii zwierzęcej oraz medycyny weterynaryjnej. Ich głównym celem jest nauczenie opiekuna w wiedzę pozwalającą stworzyć satysfakcjonującą dla obu stron, przyjacielską relację z pupilem. Jeśli interesuje nas https://neuropies.pl to warto zacząć jak najszybciej. Psy dużo zapamiętują jak uczą się pewnych rzeczy od małego, czyli od bycia szczeniakiem. Prawidłowe wychowanie szczeniaka w pierwszych miesiącach życia ma ogromny wpływ na jego zachowanie w dorosłym życiu. Każdy opiekun szczeniaka powinien zadbać o socjalizację oraz rozwój zarówno umysłowy jak i fizyczny.

Szkolenie psów Gdańsk

Psy ze schroniska i psy starsze mają większy problem z nauką. Jednak nigdy nie jest za późno na zmianę zachowania psa, jednak najpierw trzeba zmienić sposób myślenia. Szkolenie psów odbywa się w Gdańsku i jego okolicach. Aby Tobie i Twojemu czworonogowi żyło się dobrze wystarczy szkolić psa przy pomocy właściwych i mądrych metod. Behawiorysta Bartłomiej Masiulaniec szkoli psa metodą pozytywną, bez karcenia. Wystarczy zrozumieć psa, być wytrwałym, zaangażowanym i przede wszystkim konsekwentnym. Jeżeli już na coś nie pozwalamy to nie możemy pozwolić innym razem. Trzeba uczulić całą rodzinę, że trzymacie się jednego zdania, jeśli chodzi o kwestię wychowania czworonoga. Dzięki temu będzie Ci wierny, zaufa i zechce z Tobą podążać jak za przewodnikiem. Nie ma się Ciebie bać, ma Ci zaufać. Zasada jest dość prosta, ponieważ psy szybko uczą się na konsekwencjach, ale tylko na tych, które występują od razu po danym zachowaniu. Robią to co przynosi im korzyści, a z drugiej strony nie będzie pochwalał tego, co mu się nie podoba np. w czasie spaceru właściciel stanie w miejscu, kiedy pies zacznie ciągnąć za smycz, uniemożliwiając mu dotarcie do celu – pies w końcu przestanie to robić. Jednak to, jak i wiele innych zachowań zależy od właściciela i jego determinacji. Na pewno jednorazowe stanie nie pomoże i trzeba być konsekwentnym w procesie szkolenia, aby uzyskać efekty.

Szkolenie psów Gdańsk, które organizuje behawiorysta Bartłomiej Masiulaniec na pewno przynosi spore i pozytywne efekty. Warto zgłosić się jak najszybciej, chociażby na konsultacje behawioralne, na której można się wiele dowiedzieć o sobie jak i o naszym ukochanym czworonogu.

 

 

Aby zmienić zachowanie psa – musisz zmienić sposób myślenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę