Fryzury ślubne

Zarówno fryzjerzy, jak i styliści (szczególnie ci oferujący fryzury ślubne) muszą dbać o to, by jak najlepiej chronić włosy swoich klientów przed nadmiernymi uszkodzeniami. Zdrowe, mocne włosy to piękne i trwałe rezultaty! A obie te profesje wymagają od swoich klientów, by zawsze wyglądali jak najlepiej! Jak bardzo fryzjer i stylista mogą uszkodzić włosy klienta?

Jak mogliśmy zaobserwować na ostatnich ślubach gwiazd, włosy na ślubie były zazwyczaj w lekkim nieładzie. Pod wpływem chwili, niektóre panie po prostu pocierały włosy dłońmi, a następnie wklepywały we włosy kilka kropel perfum. Niektóre wcierały w nie nawet sztuczną biżuterię lub fałszywe klejnoty. A inne po prostu wcierały swój własny krem lub podróbki kremów. Po godzinach tego, zdjęcia zrobione tym pannom młodym wyglądały na zmęczone, przeprocesowane i bez życia. To dlatego, że tanie produkty, których używały wysuszyły ich włosy, a następnie chemikalia użyte do wysuszenia włosów sprawiły, że ich włosy wyglądały na matowe i bez życia.

Błędy popełniane przez fryzjerów w Stylizacja włosów

stylizacja włosów fryzury ślubne
stylizacja włosów fryzury ślubne

Kolejnym błędem popełnianym przez fryzjerów i stylistów na tego typu ślubach jest nakładanie zbyt wielu produktów na włosy klientki. Czy to podkład, korektor, lakier do włosów, pianka czy też wiele innych produktów do stylizacji, w jakiś sposób udaje im się pokryć każdą drobinkę brudu, tłuszczu i brudu. Wygląda to nie tylko nieprofesjonalnie, ale jest też bardzo niezdrowe. Wierzchnie węzły są podatne na łamanie i puszenie się, więc nakładając zbyt dużo produktu na głowę klientki, stylista ryzykuje rozprowadzenie go dookoła – pozostawiając go na skórze głowy, a nie tylko na końcówkach. Może to również uszkodzić skórę głowy, co nigdy nie jest dobre dla nikogo, a już na pewno nie dla zdjęć ślubnych!

Wielu stylistów zapomina o tym, jak ważne jest czyste miejsce pracy. Nic tak nie pogarsza wyglądu fryzury jak pióra, brud, drobinki włosów, a nawet przypadkowe upadki. Pracując z krótkimi włosami, fryzjer powinien mieć zawsze czysty stół i miejsce pracy gotowe do każdej stylizacji. Miejsce to powinno być uporządkowane za pomocą segregatorów lub plastikowych teczek, aby wszystkie produkty były czyste i schludne. Wszystkie produkty używane do strzyżenia, skręcania i kręcenia włosów powinny być przechowywane w przezroczystych plastikowych pojemnikach. Dobrze utrzymany obszar roboczy pomaga zapewnić, że nigdy nie ma ryzyka utraty włosów, a także utrzymuje stylistę świeżym i czujnym na wszelkie potencjalne katastrofy.

Kolejnym błędem popełnianym przez wielu stylistów podczas pracy z krótkimi włosami jest przesadzanie z ich Stylizacja włosów. Na przykład, fryzjer może próbować nadać dramatyczny efekt poprzez zbyt mocne podkręcenie włosów lub nałożyć kilka warstw wosku tego samego dnia. Techniki koloryzacji włosów powinny być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć zniszczenia koloru lub nagłych zmian pogody z gorącej na zimną. Profesjonalny stylista fryzur ślubnych wie, jak radzić sobie z takimi sytuacjami i posiada sprzęt do pielęgnacji włosów na specjalne okazje. Odpowiedni fryzjer będzie miał również pomysł na odpowiednie produkty na każdą specjalną okazję, niezależnie od tego czy jest to ślub, impreza pod krawatem czy spotkanie towarzyskie.

Fryzjerstwo a branża kosmetyczna

Fryzjerzy są często pomijani jako zapomniani członkowie branży kosmetycznej, a przecież odgrywają kluczową rolę. Przede wszystkim, to oni nakładają makijaż. Jeśli fryzjer nie wie jak prawidłowo wykonać makijaż, lub nie posiada umiejętności niezbędnych do wykonania skomplikowanego makijażu, zepsuje wygląd i będzie powodem, dla którego klient nie będzie zadowolony. Jeśli fryzjer miał zły dzień, lub jest po prostu wyczerpany po dniu pracy, klient zauważy to natychmiast. Może nie chcieć współpracować z tą osobą ponownie, a nawet polecić ją przyjacielowi lub członkowi rodziny. Branża kosmetyczna to jeden z biznesów, w którym słowo z ust polecającego naprawdę się liczy.

Styliści fryzur rozumieją również wartość bezpiecznych produktów, które rzeczywiście spełniają swoje zadanie. Niezależnie od tego, czy fryzjer pracuje w lokalnym salonie, czy ma cały sklep poświęcony swojej wiedzy na temat stylizacji włosów, potrzebuje odpowiednich produktów, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Niektóre produkty do stylizacji włosów podrażniają skórę głowy, mogą powodować uszkodzenia włosów lub mogą powodować niezdrowe warunki dla skóry głowy fryzjera. Tego typu ostre składniki nie powinny być nigdy stosowane przez fryzjerów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Fryzjerstwo nie jest łatwą karierą. Potrzeba lat, aby doskonalić sztukę cięcia, ubierania i układania włosów na miarę swoich możliwości. Potrzeba wielu ćwiczeń i poświęcenia, aby zostać stylistą fryzur, a także niewiarygodnej cierpliwości, aby czekać na klientów w drzwiach. Styliści fryzur pracują w bardzo wymagającym biznesie i potrzeba czegoś więcej niż tylko talentu, aby dobrze prosperować w tej branży. Fryzjer musi mieć osobistą dyscyplinę, aby nauczyć się nowych technik pielęgnacji włosów, wybrać odpowiednie produkty dla włosów swoich klientów i zachować swoje umiejętności ostre, aby mogli nadal rozwijać się w swojej branży pielęgnacji włosów.

 

Stylizacja włosów: Rzeczy, o których warto pomyśleć przed fryzurą ślubną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę