Przepusty kablowe mogą być wykonane z różnych materiałów i jakości. W zależności od typu kabla i zastosowania, wybrany materiał będzie miał wpływ na wydajność kabla. Najpopularniejsze opcje materiałowe to plastik, metal i stal nierdzewna. Każdy materiał ma inne właściwości, a właściwy dobór zależy od jego zastosowania, średnicy kabla i warunków użytkowania. Różne materiały oferują różne wkładki uszczelniające, aby zapewnić ochronę kabli przed czynnikami atmosferycznymi. Niektóre są formowane, a inne wykorzystują elastomery.

Oprócz rozmiaru kabla, określenie materiału wpłynie również na rozmiar otworu przepustu kablowego. Przepusty kablowe powinny być odpowiednio zwymiarowane, ponieważ wybór niewłaściwego rozmiaru może spowodować uszkodzenie przewodu. Średnica otworu przepustu kablowego powinna odpowiadać średnicy zewnętrznej kabla.

Przepusty kablowe z wysokiej jakości tworzywa sztucznego

Przepusty kablowe z tworzywa sztucznego są dostępne w wielu różnych stylach, w zależności od zastosowania. Możesz wybierać spośród wielu dostępnych kształtów.  Niektóre modele są przeznaczone do większych obciążeń np. do przejazdu samochodów po nich, inne przeznaczone są do mniejszych obciążeń. Wybór przepustów kablowych do danego zastosowania ma wiele zalet. Przepusty kablowe są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​kabla, do którego są podłączone. Zapobiegają również przedostawaniu się kurzu i wilgoci do wnętrza kabla. Zapewniają również odciążenie poprzez uszczelnienie otworu, aby zapobiec poluzowaniu się kabla lub ingerencji w instalację.  Przepusty kablowe z tworzywa sztucznego pomagają również zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu kabla i zwarciu. Firma https://bwbtechnology.pl posiada szeroki wachlarz przepustów kablowych do wyboru.

Przepusty kablowe przystosowane są do montażu we wszystkich występujących rodzajach ścian i przegród budowlanych. Wykorzystywane przez inżynierów budownictwa, architektów i projektantów chcących zapewnić profesjonalne przejścia szczelne kablowe i rurowe.

Przepusty kablowe – szczelne przejście instalacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę